Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to dość modny ostatnio sposób ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych.

System takiego ogrzewania może zostać wykorzystany jako główny system grzewczy w obiekcie bądź uzupełniający istniejący już system, zwiększając komfort korzystania z pomieszczeń. Sucha i ciepła podłoga w takich pomieszczeniach jak kuchnia i łazienka jest efektem bardzo pożądanym w każdym gospodarstwie domowym. Ogrzewania podłogowe jest najbardziej komfortowym rozwiązaniem w zakresie ogrzewania pomieszczeń danego obiektu z racji na równomierne rozprowadzanie ciepła w całym pomieszczeniu, w przeciwieństwie do tradycyjnego grzejnika umieszczonego na ścianie, likwidując duże różnice temperatur a gwarantując stabilną temperaturę.

System ogrzewania podłogowego idealnie współpracuje zarówno z tradycyjnymi jak i nowoczesnymi rozwiązaniami takimi jak pompy ciepła, kolektory słoneczne czy piece.

Ogrzewanie podłogowe czyli tzw. podłogówka może być wykonane jako wodne lub elektryczne. Montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego polega na zamontowaniu pod powierzchnią posadzki kabli grzejnych, folii bądź mat grzewczych, gdzie energia elektryczna zamieniana jest na ciepło przekazywane do podłogi oraz ogrzewanego pomieszczenia. Z kolei, w przypadku wodnego ogrzewania, elementem przesyłającym ciepło są rury, zatopione pod betonową wylewką, przez które przepływa i oddaje ciepło woda ogrzana przez np. kocioł bądź pompę ciepła.

Ogrzewanie podłogowe to przede wszystkim wysoki komfort cieplny w pomieszczeniach, poprzez idealny rozkład temperatur oraz swoboda aranżacji pomieszczenia – brak widocznego grzejnika.

Nasza firma starannie zaprojektuje dla Państwa oraz wykona instalacje ogrzewania podłogowego. Zapraszamy do kontaktu!strong